Warning: putenv() has been disabled for security reasons in /web/htdocs3/findieselsk/home/www/wp-content/plugins/googleanalytics/googleanalytics.php on line 41
HYPO – Findiesel

HYPO


Chcete získať hypotéku
a nechodiť do bánk ako na klavír ?


Najrýchlejšia cesta je tu:
ZÍSKAJ HYPOTÉKU

Naši odborníci s rokmi praxe vám rýchlo poradia a vybavia najlepšiu ponuku, ktorá sa vám hodí. Naviac za túto službu neplatíte. Odmenu za ich prácu totiž zaplatí banka. Výhodou je aj, že vám zabezpečia ponuky od viacerých bánk, čo vám umožní porovnanie a ušetrí veľa času.


Ponúkame rýchly návod riešenia hypotéky:

Overenie možností
Overte si akú vysokú hypotéku môžete dostať skôr, než začnete vyberať nehnuteľnosť ktorú chcete kúpiť. Základné pravidlo hovorí, že splátka hypotéky by nemala presiahnuť 33% čistého príjmu. Prečo si to treba overiť sa možete dočítať tu.


Výber nehnuteľnosti
V prípade, ak už máte vybranú konkrétnu nehnuteľnosť, celý postup získavania hypotéky možno rozdeliť do troch častí:

  • výber banky a podanie žiadosti​​​
  • schválenie žiadosti a podpis zmluvy o úvere
  • čerpanie úveru a jeho splácanie

V prípade, ak ešte nemáte vybranú konkrétnu nehnuteľnosť, môžete požiadať o vydanie hypotekárneho certifikátu. Na jeho vydanie sa vyžadujú doklady totožnosti a doklady preukazujúce výšku príjmu. Počas doby platnosti tohto certifikátu, ktorá je v bankách rôzna (1-3 mesiace), si môžete hľadať nehnuteľnosť. Tento certifikát je potvrdením, že jeho majiteľ má k dispozícii potrebné peňažné prostriedky vo forme hypotekárneho úveru.


Ocenenie nehnuteľnosti
Po výbere nehnuteľnosti je ešte potrebné:

  • jej ocenenie pre potreby definitívneho určenia bonity žiadateľa (teda jeho schopnosti splácať úver) a pre schválenie hypotekárneho úveru;
  • predloženie dokladov na preukázanie účelu poskytovaného úveru;

Podanie návrhu na vklad do katastra nehnuteľností.
Po schválení úveru podpíšete potrebné zmluvné dokumenty a podáte návrh na vklad záložného práva do katastra nehnuteľností. Na základe potvrdeného návrhu môžete potom začať čerpať poskytnutý úver.

 Jednoduché, či nie?