Warning: putenv() has been disabled for security reasons in /web/htdocs3/findieselsk/home/www/wp-content/plugins/googleanalytics/googleanalytics.php on line 41
ŽIVOTNÉ POISTENIE – Findiesel

ŽIVOTNÉ POISTENIE


Je Váš životný partner alebo Vaše dieťa závislé od Vášho príjmu?
Potrebujete životné poistenie.


Mladého a zdravého človeka je pomerne ťažké presvedčiť o tom, že potrebuje životné poistenie. Bohužiaľ, štatistiky ukazujú, že riziká sú naozaj reálne. A hrozia v každom veku. Smrť živiteľa rodiny, úraz či vážne ochorenie ktoréhokoľvek člena domácnosti, môže mať ďalekosiahle následky pre celú rodinu.

NEČAKAJTE NA PROBLÉMY! POISTITE SA!

Viete veľmi dobre, že „potom“ je už neskoro. 

A pre Vás, ktorí už máte životnú poistku
/možno aj dve, tri,…/, netušíte, za čo platíte
a finančný poradca o Vás nejaví záujem ako je rok dlhý, VOLAJTE!
Urobíme Vám
BEZPLATNÝ AUDIT VAŠICH ZMLÚV.


Úrazy a ochorenia
Nebezpečné sú úrazy alebo ochorenia. Dlhodobá práceneschopnosť dokáže vyvetrať peňaženku každému. Podľa štatistík sú ľudia v priemere na PNke približne 50 dní. Za ten čas dostávali namiesto výplaty nemocenské dávky. A priemerná vyplácaná nemocenská dávka bola podľa Sociálnej poisťovne v roku 2015 vo výške 236 eur mesačne. Táto suma pritom nepokryje ani mesačnú výšku splátky 33 000 eurovej hypotéky.
Horšie, ako zamestnanci, sú na tom samostatne zárobkovo činné osoby. Ich práceneschopnosť môže znamenať stratu objednávok, klientov, penále za nedodržané termíny a s pošramotenou povesťou aj krach firmy. Nehovoriac o tom, že platby odvodov z minimálnych vymeriavacích základov znamenajú aj minimálne dávky v prípade PNky. Aj preto by živnostníci či konatelia mali byť nadštandardne poistení.


Smrť živiteľa
Pre mladých je hypotéka často jedinou cestou k vlastnému bývaniu. Záväzok v desiatkach tisíc eur bežne na 30 rokov však treba splácať aj v zlých časoch. Pri klasickom scenári zostáva žena na rodičovskej dovolenke a muž sa z veľkej časti stará o príjem domácnosti. Ak by rodina prišla o živiteľa, mohla by vinou nedostatku financií prísť aj o strechu nad hlavou. Podľa úmrtnostných tabuliek Štatistického úradu SR pritom vo veku 20 až 34 rokov pripadá približne 80 percent úmrtí práve na mužov!


Závažné civilizačné ochorenia
Hlavnou príčinou smrti na Slovensku sú choroby srdca a obehovej sústavy. U žien sa podľa Štatistického úradu SR podpisujú až pod 66 percent úmrtí. Mužov majú na svedomí asi v polovici prípadov. V poradí druhým zabijakom sú nádorové ochorenia. Sú príčinou smrti približne u pätiny žien a štvrtiny mužov.
Liečba ťažkých diagnóz je extrémne drahá. Ak sa má hradiť iba z verejného zdravotného poistenia, pacient sa nemusí dostať k tým najlepším špecialistom alebo najmodernejším liekom. A práve na to má slúžiť poistenie kritických chorôb, ktoré by malo vykryť nielen výpadok príjmu, ale aj náklady na nadštandardnú zdravotnú starostlivosť.


Čo, ak životné poistenie už máte
Ak už máte životné poistenie uzatvorené, preverte si, či dostatočne kryje riziká, ktoré vás môžu v živote stretnúť. Vzhľadom na vašu aktuálnu situáciu (rodina, úvery, aktuálne úspory pre prípad finančnej núdze) je dobré si preveriť nastavenie poistenia u nezávislého finančného poradcu.


Najčastejšie omyly a mýty Týmto všetkým Vás vieme previesť k Vašej spokojnosti. Ušetríte čas, nervy a určite aj peniaze.